Sekiz ayrı sikletin dünya şampiyonu Manny Pacquiao, WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’in gücünün çok büyük bir hayranı.

Wilder dünya şampiyonluğunu 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Tyson Fury ile rövanş maçında savunmaya çalışacak.

Aralık 2018’de Los Angeles’taki Staples Center’da tartışmalı biten maçta berabere kaldılar.

Wilder ilk maçlarında çok sinirlenmiş görünüyordu, bir çok boks hayranı Wilder’ın bu maçta daha sabırlı olmasını bekliyor.

Pacquiao, Wilder’ı tekrar karşılaşacağı Fury maçında destekliyor. Her iki boksör de Premier Boks Şampiyonları adı altında altında ringe çıkıyor.

Pacquiao, Yahoo Sports’a “Bu güç yüzünden Wilder’ı seviyorum ve her zaman nakavt etmek istiyor” dedi.

“Wilder heyecan verici maçlar yapıyor. İnsanlara her zaman iyi bir mücadele veriyor. Bana [eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu] Mike Tyson’ı hatırlatıyor çünkü insanlara vurduğunda ringin dışına çıkartıyor. ”

Fury, teknik olarak daha iyi bir boksör olarak görünmesine rağmen, Pacquiao bu özelliğin galibiyet için yeteceğini düşünmüyor, çünkü Filipinli süperstar Wilder’ın gücünün Fury’nin tüm dövüşünü etkileyebileceğini ve onu bir an önce tüm oyun planını değiştirmeye zorlayabileceğini söylüyor.

“Boksta, iyi bir boksör olmanız bir avantajdır, ancak Wilder gibi güçlü bir rakibiniz varsa, tarzınızı değiştirmek zorundasınız,” dedi Pacquiao. “Odağınızı değiştirin çünkü o güç hakkında endişelenmeniz gerekiyor. Güç büyük bir faktör. ”