Derek Chisora’yı yöneten eski dünya şampiyonu David Haye, Oleksandr Usyk’in boksörünü küçümsediğine inanıyor.

Usyk ve Chisora’nın 2 Mayıs’ta Manchester’da maç yapmaları planlandı, ancak devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle mücadele ileri bir tarihe ertelendi.

Bu karşılaşma 4 Temmuz’da yeniden planlandı, ancak planlandığı gibi gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kimse bilmiyor.

Usyk, geçen Ekim ayında Chazz Witherspoon nakavt ettiğinde ağır sikletteki ilk maçına çıkmıştı.

“Derek Chisora iyi bir yerde,” dedi Haye Talk Sport’a. “Üzerinde çalıştığı maç ertelendi ve Usyk eğitimlerine devam ediyor ve sosyal medyasından Ukrayna’da olduğunu görebiliyoruz.”

“Usyk Olimpiyat şampiyonu, daha önce hiç boks maçı kaybetmedi, tartışmasız yarı ağır siklet şampiyonu oldu. O adam, oradaki en yetenekli küçük ağır siklet. Derek Chisora’nın ​​dokuz yenilgisi var, birçok kişi yaşının geçtiğini düşünüyor, ama inanın bana daha önce hiç görmediğim gibi eğitim kampında çalışıyor.”

“Disiplinli çalışıyor, doğru yemeği yiyor, doğru zamanlarda uyuyor, geçmişte bu dokuz maçı kaybeden adamın yaptığı şeyler değil. “Tüm bu maçları kaybetmemeliydi, çoğu zaman en iyi fiziksel durumda değildi. Bence Usyk, Chisora’nın ne kadar iyi olduğunu yanlış hesapladı, ne kadar güçlü olduğunun farkında değil, boğa gibi, kesinlikle kaya gibi ve hala eğitime devam ediyor. “