Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, bir röportaj sırasında ‘asla savaşçı olmayı başaramadığını’ kabul etti ve tüm profesyonel kariyeri boyunca korkunun üstesinden gelmenin zor olduğunu söyledi.

Kasım 1986’da Tyson, 20 yaşında yaşındayken Trevor Berbick’i nakavt ettiğinde ağır siklette en genç ünvan sahibi olmuştu.

2005 yılında Kevin McBride tarafından yenilgiye uğradıktan sonra bokstan emekli oldu.

Profesyonel kariyeri boyunca Tyson her zaman korku ile başa çıkmaya çalıştığını belirtti.

“Savaşçı olabileceğimi hiç düşünmemiştim. Sadece öyleydi. Asla bununla baş edemedim. Her zaman gerginleşiyorsun. Şimdi gerginim. Bu hayatın bir parçası. Deneyimlerime inanıyorum ki bu duygu doğal bir savunma mekanizmasıdır. Maça çıkıyorsunuz ve donuyorsunuz. Bununla başa çıkmayı öğreniyorsunuz.”

Uzun yıllar boyunca, bazı insanlar normal bir kişinin Tyson’ın büyük yumruklarına dayanıp dayanamayacağını merak ediyorlar.

“Normal bir insan nedir? Atletik bir insan olmakla hiçbir ilgisi yoktur, bu moralinizle ilgilidir. Dövüşün ahlakla da çok ilgisi vardır. Ringe çıktığınızda ölmeyi göze almalısınız.”dedi Tyson.

Tüm gezegen koronavirüs salgınıyla uğraşırken, Tyson egzersiz yapmaya devam ediyor ve evde meşgul kalıyor.

“Egzersiz yapıyorum, her gün sabah erken kalkıyorum. Bisiklet sürüyorum, koşu bandımda bir saat koşuyorum, sonra hafif ağırlık kaldırıyorum. Bir iki hafta sonra torbayı vurmaya başlayacağım, oraya gitmeye hazırlanıyorum… “dedi Tyson.