Cumartesi gecesi Sullivan Barrera eski dünya şampiyonu Sergey Kovalev ile DAZN tarafından yayınlanan ana etklinlikte karşılaşması bekleniyordu.

Elbette koronavirüsü, Mart ayının ortasından Nisan ayının sonuna kadar ABD’deki tüm profesyonel sporları durdurdu. Maçın ne zaman gerçekleşeceğine dair belirsizliğe rağmen, 38 yaşındaki hafif ağır siklet, bu maçın yaz tarihi için yeniden planlanması umuduyla eğitimlerine devam ediyor.

“Bu maç benim için her şey anlamına geliyor. Sikletteki en iyi boksörlerle karşılaştım. Andre Ward, Dmitry Bivol ve Joe Smith. Bu uzun zamandır olması gereken bir maç. ama asla olmadı, “diye açıkladı Barrera.

Barrera, “Bu benim için ölüm kalım maçı. Kazanmak zorunda olduğum bir mücadele ve kazanacağımı biliyorum. Umarım Kovalev hala antrenman yapıyordur, böylece mümkün olan en kısa sürede bu maçı yeniden planlayabiliriz.” Dedi.

Eğitmen Derik Santos, Barrera’nın kesin bir maç tarihi belli olmamasına rağmen yaptığı çalışmadan çok etkilendi.

“Sullivan çok odaklı. Profesyoneldir. Harika bir kamp geçiriyordu ve onu keskin ve formda tutuyoruz. Bu, taraftarların gördüğü Sullivan’ın en iyi versiyonu olacak. Kovalev’i yen, “dedi Santos.