Terence ‘Bud’ Crawford (35-0, 26 KOs), 14 Aralık Cumartesi günü WBO welterweight(67kg) kemerini zorunlu rakibi Egidijus ‘Mean Machine’ Kavaliauskas’a (21-0-1, 17) karşı savunmaya çalışacak. New York’ta bulunan Madison Square Garden’da ESPN’de yayınlanacak.

Bu, Crawford ve Top Rank Boxing’deki boks severlerin onun için istediği maç değil. Federasyon tarafından belirlenen ve Crawford için mecburi rakip.

Bunun Crawford için kolay bir kazanç olması gerekiyordu, ama asla bilemezsin. Şimdi 32 yaşında ve bir gecede herşey olabilir.

Arum, Crawford’ın 2020’de Porter veya Spence ile karşılaşmasını istiyor.
Top rankın patronu Bob Arum, Crawford’u Shawn Porter ve Errol Spence Jr. ile eşleştirmek istiyor, ancak bu maçları yapmak zor olacak. Spence geçen Ekim ayında meydana gelen bir araba kazasından güçlükle kurtarıldı ve ilk mücadelesinde riskli bir maça girmesi beklenmiyor.

Crawford, Ring Magazine’in pound-for-pound listesinde 2. sırada. Boksta en iyi dövüşçülerden biri olarak gösteriliyor. Eleştirmenler, Crawford’ın henüz yetenekli boksörlerden birçoğu ile maç yapmadığını düşünüyor.

Errol Spence Jr araba kazası hakkında son durum için tıklayın