Joshua antrenörünü ve çalışma ekibini değiştirmediği için mutlu.
Joshua, “İlk maçta bahane yok” dedi. “Andy Ruiz eski bir şampiyon, iyi iş çıkardı ve yenmeyi başardı. Fakat bu sefer işime konsantre oldum. Bu sözde boks uzmanlarını dinlemedim, bana kemerlerimi geri alamayacağımı söylediler.

“Ağır siklette çok fazla kişi geçmişte kemerlerini geri kazanmayı başaramadı. Ama ekibime inandım, herkesin kurtulmamı söylediği ekibimle çalışmaya devam ettim. Sadakatin gücünü kanıtladığımızı hissediyorum ve oraya gittim ne kadar iyi olduğumuzu kanıtladık.”dedi Joshua.

“Andy’nin başına gelenler aşırı kilolu olmasıydı. dedi Andy Ruiz Sr. “Andy’ye her zaman kilolu olmanın onu etkileyeceğini söylüyordum. Onunla Anthony Joshua ile savaşmasını istediğim ağırlık 115 kg olacaktı, ama o 128 kg maça çıktı.

“İşler yolunda gitmedi. Kampta çok fazla röportaj ve çok fazla dikkat dağıtma vardı. Andy ve Manny’ye [Robles] durumu anlatıyordum ama anlamadı. Şimdi olanları gördü ve Manny ile benim ona gerçeği söylediğimizi anladı.

Ruiz hakkında Bay Andy, “Genç ve şöhret geldi” dedi. “Şimdi beni dinlemesi gerektiğini fark etti. Çok zor olacağını düşündüm. Onunla fazla kilolu olmak, Anthony Joshua’yla birlikte hareket etmek ve aynı hızda devam etmek zor olacaktı. Çok kilolu. Kazanması için bir mucize olması gerektiğini düşünüyordum.

“Bu maçtan sonra şimdi öğrendi ve beni dinliyor. Hayatını değiştirecek. Bir ders öğrenecek ve Anthony Joshua ile başka bir rövanş arayacağız. Bir yıl içinde onunla tekrar karşılaşabiliriz. Anthony Joshua bir maç daha yapmaya sıcak bakıyor, ”dedi Ruiz Sr.