Tim Royner tarafından: WBC ağır şampiyonu Deontay Wilder, Anthony Joshua’nın Andy Ruiz Jr.’dan kaçması ve Wladimir Klitschko’nun taktiklerini kullanarak kazanmasından hoşlanmadı. Wilder (42-0-1, 41 KOs), kendisine karş IBF / WBA / WBO ağır siklet şampiyonu Joshua’nın kemer birleştirme karşılaşmasını istemeyeceğini düşünüyor.

Hearn bu karşılaşma için sorun çıkartabilir
Wilder, Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn’ün bilet satışlarından bahsetmeye odaklandığını ve popüler olanın Joshua olduğunu söyledi. Hearn’ün, olası bir kemer birleştirme maçında paranın büyük kısmını almak için bağzı istatistikler öne sürüyor.

İngiliz organizatörü Eddie Hearn aralarında bir karşılaşmayı isteme konusunda ciddi değil gibi görünüyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü Suudi Arabistan’da Joshua’yla Ruiz’i izlemek için 15.000 seyirci geldi.

Wilder, son birkaç yıldır Joshua’yla kemer birleştirme mücadelesi isteyen biriydi, ancak Hearn, dövüş için aynı istekte olduğunu göstermedi.

Deontay, boks hayranının bütün bunları umursamadığını söyledi. Sadece dövüş görmek istiyorlar. Bununla birlikte, Hearn, Joshua ile ilgili daha iyi bir parayı hak ettiğine inanarak, Wilder ile onun arasında bir maç yapmayı imkansız hale getiriyor.

“Hiçbir zaman bir kemer birleştirme maçı göreceğimizi sanmıyorum. Asla görmeyeceğiz ve insanların asla umutsuzluğa kapılmalarını istemiyorum, çünkü asla olmayacak ”dedi Wilder. Ve ekledi “Çok tehlikeliyim.”

Hearn, Joshua’nın 2020’de kemer birleştirme maçı için mücadele edemeyeceğini söyledi, çünkü IBF ve WBO unvanlarını bekleyen iki zorlu rakibe (Oleksander Usyk ve Kubrat Pulev) karşı savunmak zorunda kaldı. Eğer Joshua (23-1, 21 KOs) ve Wilder arasında bir birleşme mücadelesi olacaksa, 2021’de gerçekleşmesi gerekir.

Wilder, 22 Şubat’ta eski ağır siklet şampiyonu Tyson Fury ile rövanş yapacak ve Joshua ile yüzleşmeyi düşünmeden önce bu mücadeleyi kazanması gerekiyor.