Robert Addams’a göre: Lennox Lewis, Anthony Joshua’nın geçtiğimiz cumartesi günü Suudi Arabistan’ın Diriyah kentindeki Diriyah Arena’da Andy Ruiz Jr.’a karşı 12 raundluk verdiği mücadelenin doğru olduğuna inanıyor. Lewis, Joshua’nın (23-1, 21 KOs) jabını kullanırken gösterdiği disiplin herkesi etkiledi ve geçen Haziran ayındaki kaybının intikamını almak için ayaklarını iyi çalıştırdı.

“Her dövüşte bir KO olmayacak. AJ’nin iyi bir taktiksel mücadele verdiğini düşünüyorum”dedi Lewis, Twitter’da [@LennoxLewis]. “Bu, iyi bir tecrube oldu. Ayrıca direklerini çok akıllıca kullandı.

“Herkesin nakavt beklediğini anlıyorum… ama iyi bir boksör olarak, fırsatların gelmesini bekleyecek kadar disiplinli olmalısın. Bazen gelmezler. Güvenli oynamak zorundasınız ve oyun planına sadık kalmalısınız. ”

Joshua, kısa bir süre önce, “Lennox bir palyaço” dedi ve ilk karşılaşmadan sonra Ruiz’e karşı gösterdiği performans konusunda Lennox tarafından eleştirilmişti.

Lewis, Joshua’yı geçmişte, organizatörü Eddie Hearn ile Wilder’in yönetimi arasında gerçekleşen müzakereler hakkında eleştirmişti. Boks dünyasının görmek istediği bir karşılaşma ve henüz gerçekleşmedi. Birçok taraftar, Wilder’la kavgayı reddedilemez yapan tarafın Joshua’nın tarafı olduğuna inanıyor.

Lewis’in kamuoyunda Joshua’yı övmeyi seçmesi iyi bir şey, çünkü onu her zaman eleştiren biri olarak görülmemesini sağlıyor. Lewis, Joshua’nın antrenör Rob McCraken’i geçen yaz AJ’nin Ruiz’e kaybettikten sonra antrenör değişikliğine gitmesini söylemişti.