Pulev

Charles Brun’a göre: Matchroom organizatörü Eddie Hearn, Anthony Joshua’nın Nisan ayında Pulev’e karşı 2020’de karşılaşacağı ilk zorunlu rakip olduğunu, ancak bunu doğrulamak için yine de IBF ve WBO federasyonları ile konuşması gerekiyor.

Usyk, Chisora ​​ile karşılaşacak ”dedi Hearn. Bu maçı kazanan Mart başından sonra Joshua-Pulev’in kazananıyla karşılaşacak” Hearn, Usyk’nin (17-0, 13 KOs) eski dünya şampiyonu Chisora’yı (32-9, 23 KOs) yeneceğinden oldukça emin görünüyor.

USYK

ESPN.com’a Hearn “Pulev IBF de ilk sırada yer alıyor ” dedi. “Ancak Daryl Peoples (IBF Başkanı) ile konuşmam gerekecek,“ Paco ”ile konuşmam gerek (WBO başkanı Francisco Valcarcel).”

Pulev, Kasım 2014’te IBF/IBO/WBA/wbo ağır siklet şampiyonu Wladimir Klitschko’ya 5.raundda nakavt ile kaybettikten sonra 8 maç kazandı. Bu mücadelede Pulev, Wladimir’in peşinden gitti yakın mesafede mücadeleye etmeye çalıştı. Pulev’in yapması gereken yanlıştı, çünkü sol kroşe ile yeri görmüştü.

Joshua, aynı taktiği kullanarak Pulev’i yenmek için en iyi zamanı, çünkü Klitschko’ya olan kaybından bu yana son beş yılda iyiye gitmedi. Pulev daha da kötüleşti. Yavaşladı ve 6’6″ Joshua’yı ondan uzak tutmak için herhangi bir yeteneğe sahip değil.