Vergil Ortiz Jr., Cuma günü Brad Soloman ile Amerika’da karşılaşacak. Genç yıldız bu maçı kazandıktan sonra büyük bir rakibe karşı mücadele etmek istiyor.

Vergil Ortiz Jr. “ 2020’de Keith Thurman ve Danny Garcia gibi 2020’de karşılaşmak istediğim birkaç boksör var, ama bunun gelecek yıl olacağını sanmıyorum” dedi. “Gerçekçi olarak, bu maçlar bir fırsat olarak bana verilseydi, onların kalp atışlarını hızlandırabilirdim. Zor maçları seviyorum ve her dövüşün bir anlamı vardır. ”

Zaten WBO (No. 5) ve WBC (No. 10) tarafından en iyi ilk 10 boksör arasında yer alan Ortiz Jr. (14-0, 14 KOs), Meksikalı rakibi Antonio Orozco karşısında baskın bir performans sergileyip rakibini nakavt etmişti. Ortiz Jr.’ı durdurmayı Jose Ramirez bile başaramadı. Toplam 33 raund maç tecrubesi olan Ortiz Jr. karşılaştığı her rakibi nakavt etti.

Ortiz Jr. bu cuma rakibini yenerse, sikletinde rakip bulmakta zorlanan Terence Crawford ile karşılaşmayı düşünebilir.

“Kesinlikle yeni maçlara açığım,” dedi Ortiz Jr. “Bir dünya şampiyonluğu için bana Crawford’u rakip olarak gösterirlerse, Bu maçı kazanmak için herşeyi yaparım. Terence Crawford için henüz hazır değilim, dürüst olacağım. Çok yetenekli. Şu anda hazır olacağımı sanmıyorum, ama iki yıl içinde hazır olacağımı düşünüyorum.

Crawford