Eski IBO süper orta siklet şampiyonu Chris Eubank Jr. (29-2, 22 KOs) Matt Korobov ile karşılaştı. New York, Brooklyn’deki Barclays Center arenada gerçekleşen maçta Korobov 2. raundda omzundaki sakatlık nedeniyle teknik nakavt ile kaybetti.

36 yaşındaki Korobov’un sol omzu, 2. raundda yumruk atmaya çalışırken incindi. Öne eğildi ve hakeme, incindiği için elini kaldırdı. Eubank Jr., Korobov’un canını yakacak bir boşluk arıyordu, ama buna gerek kalmadı.

Bundan önce, Korobov geçen Aralık ayında Jermall Charlo’ya tartışmalı bir karar ile kaybetmişti. Bu, Korobov’un çok iyi olduğu bir maçtı, ancak hakamler Charlo lehine puanlama yaptı. Boks severler şok olmuştu ve bu konuda biraz mutsuzdu.

Geçici WBA orta sıklet unvanını kazanmak, Eubank Jr.’ı WBA şampiyonu Saul Canelo Alvarez veya Ryota Murata ile karşılaşma fırsatı veriyor. Eubank için daha iyi gelir getirdiği için tercihi, Canelo’ya karşı olacaktır, ancak bu maçın garantisi yok. Çünkü Canelo’nun Eubank Jr ile karşılaşmak yerine farklı rakipler arıyor.

Eubank Jr.’ın er ya da geç karşı karşıya gelebileceği kişi, WBC orta sıklet şampiyonu Jermall Charlo.

Gecenin diğer önemli maçında Jermall Charlo Dennis Hogan’ı 7. raundda nakavt etti.