Anthony Joshua (23-1, 21 KOs), eski şampiyon Andy Ruiz Jr.’ı (33-2, 22 KOs) 12 raund sonunda 3 hakeminde ortak kararı ile kazanarak IBF / WBA / WBO ağır siklet kemerlerini geri kazandı.

Joshua 118-110, 118-110, 119-109 luk skorlar ile çok rahat bir şekilde maçı kazandı.

Joshua “Yeteneklerimi rakiplerimi nakavt etmek için kullanıyorum. Mazeret yok, doğru ama harika bir boks ustalığımı da koymak istedim ve bunun yanına teknik de ekledim. Kazanılacak zafer vurmak ve vurulmamakla ilgili.

Joshua kazanmasına rağmen bu mücadelede hayal kırıklığı yarattı, çünkü bu birçok boks hayranını etkilemedi. Sosyal medyada taraftarlar Joshua’nın stilini değiştirmesinden şikayet ediyor ve uzaktan bile eğlenceli hale getirmek için 2 boksörde istekli olmadı.

Joshua sürekli hareket ederek ve sarılarak geçirdi. Ruiz’e karşı çok hareketli olması nedeniyle çok az şans verdi.

Ruiz, “Kim üçüncü bir maçı görmek ister?” Dedi. “Üçüncü maçı yaparsak, hayatımın en iyi şekline gireceğim. Beni çok etkiledi. Daha güçlü ve daha iyi olacağımı düşündüm. Mazeret vermek istemiyorum. Joshua, çok iyi bir iş çıkardı. Suudi Arabistan’da üçüncü maçı görmek isteyen var mı? ”Dedi Ruiz.

3. kez mücadele olmasını isteyip istemediği sorulduğunda ” Kesinlikle, ” dedi Joshua. “Onu farklı bir şekilde yenmek zorunda kaldım. Andy Beni ilk kez adil olarak yendi, ve ben de 2. maçta onu dövdüm. Ben ve Andy tekrar dövüşeceğiz.