Carl Froch

Carl Froch, Andy Ruiz Jr.’ın 128 kg olduğu konusunda ciddi şüpheleri olan birçok insan olduğunu söyledi. Eski süper orta siklet şampiyonu Froch, Ruiz’in (33-1, 22 KOs) tartı sırasında o kadar da ağır görünmediğini söyledi.

Joshua (22-1, 21 KOs) ince ve mükemmel görünüyordu. Suudi Arabistan’da bugün yapılacak mücadelede Ruiz’den kemerleri geri almak istiyor.

Bazı boks hayranları Ruiz’in vücudunda bir yerde saklanmış 7 kg ağırlığının olduğuna inanıyor. Büyük boy fötr şapkalarının içinde veya belki de ayak bileklerinin etrafına gizlenmiş olabilirdi. Vücudunun etrafındaki çeşitli yerlere gizlenmiş ağırlığı olan Ruiz, kolayca 7 kg fazla gelmiş olabilir.

“Ruiz’in kazanmayı denemek için ciddiye aldığını göstermek için biraz daha hafif geldiğini görmek isterdim, ancak ağırlık olarak çok fazla” dedi Froch. “Çok farklı komplolar ve çok farklı hikayeler var. Bu ağırlık gerçekse iyi bir durum değil. AJ hafif ve harika bir kamp geçirdi.

Kalbim AJ diyor, ama kafam Ruiz diyor, ilk maçta olanlar yüzünden. Bugünden sonra düşünüyorum, hadi ama AJ, gidip işini yap. ”Hepimiz AJ’nin kazanmasını istiyoruz. Bunu biliyorsun. Ben sadece dürüstüm. Bu ilk maçta kötü bir kayıptı. Bunu düzeltmek zor olacak ama yapılabilir, ”dedi Froch.
Maç Hangi Kanalda Saat Kaçta?

S Sport Plus da bu akşam 19:00 dan itibaren internet üzerinden 1 aylık üyelik satın alarak izleyebilirsiniz.