IBF / WBA / WBO ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz Jr, eski şampiyon şampiyon Anthony Joshua ile Diriyah Arenada Cumartesi günü yapılacak olan rövanş maçı öncesi tartıda 128 kilo ağırlında geldi. Her ne kadar Ruiz koşu pantolonu ve tişört giyse de, Joshua ile olan önceki karşılaşmasından çok daha ağır. İlk maçta Andy 121.5 kg gelmişti.

Ruiz’in bu kadar ağır gelmesi konusunda riskli bir hamle. Joshua ilk maça göre 4.5 kg daha hafif ve 107.5 kg.

Eddie Hearn “Tartıda nasıl göründükleri gerçekten o kadar da önemli değil. Bu maç 50-50’lik bir karşılaşma ve AJ’nin yarın gece 8 raund içinde Andy Ruiz’i bayıltacağına inanıyorum.

Joshua, taşıdığı fazla kasları eritmek için ciddi şekilde eğitim kampı yaptı ve daha hızlı olması gerekiyor. Hearn, Ruiz’in bu kadar ağır gelmesini için Anthony Joshua tarafından cezalandırılmasını istiyor.

“Bu dövüş için çok yoruldum. Gergin ve heyecanlıyım, ”dedi Hearn. Joshua-Ruiz 2 hakkında Hearn.“ Yarın gece düşünün. Bu çok büyük bir olay ve Joshua’nın çok iyi bir mücadele ile kazanmasını istiyorum. ”dedi Hearn, maça kaç İngiliz taraftar katılacağını sorduğunda. “Satıldı. Web sitesinde 200 veya 300 tane kaldığını düşünüyorum. Bu, tüm boks sporlarındaki en büyük anlardan biridir. Bu tarihte büyük bir an. Umarım işini tamamlar ”dedi.

Türkiye saati ile 19:00 da s sport plus da yayın başlayacak internet üzerinden üyelik alarak izleyebilirsiniz.