1 Haziran’da Andy Ruiz Jr.’a karşı hezimete uğramasından kısa bir süre sonra, Anthony Joshua her zaman bağlantı kuracağı ve nasıl hissettiğini bilen birinden bir telefon aldı.

Çizginin diğer ucunda boks tarihindeki büyük ağır siklet şampiyonlarından biri olan Wladimir Klitschko vardı.

Klitschko biraz danışmanlık ve destek sunmak için çağrıda bulundu. Joshua gibi Klitschko’nun şüphelileri olduğu, hatta bazen kendisinden şüphe ettiği ve benzer bir çağrıdan faydalanabileceği bir zaman vardı.

Klitschko, ESPN’YE yaptığı açıklamada 2003 yılındaki Güney Afrikalı boksöre atıfta bulunarak,” onun parlamasını gerçekten istiyorum ve Ruiz’e olan üzüntüsü bana Corrie Sanders’a karşı kaybımı hatırlattı ” dedi. “İkimiz de kalite rakipleri tamamen hafife aldık.”

Joshua, ESPN’e “Ona çok saygı duyuyorum. Karakteri var” dedi. “Bokstaki herkese saygı duyuyorum, ama Wladimir benim için çok iyi bir yerde. Söylediklerini dinliyorum. ”

Klitschko, Joshua’nın yaşadıklarını yaşadı. 2003 ve 2004 yıllarındaki dört karşılaşmanın 2 sini nakavt ile kaybeden Klitschko çoğu taraftar ve medya tarafından eleştirilmişti. Birincisi, hızlı elleriyle onu zorlayan Sanders oldu. Ardından, 2004 yılında Lamon Brewster’a kaybetti, bitkin bir Klitschko beşinci sırada yer aldı ve hatta boş bir boksör dendi.

Klitschko, emekli olmak için gelen bazı çağrıları görmezden geldi – kendi kardeşi, eski ağır siklet şampiyonu Vitali Klitschko’dan bile gelen çağrılar varken oradan, üst üste 22 maç kazandı ve üç büyük dünya şampiyonluk kemerini birleştirip tarihi bir olaya imza attı. 2006’dan 2015’e kadar ağır siklete hükmedip, kemerini 18 kez üst üste savunarak bu alanda tüm boks tarihinde 3. sıraya yerleşti. Sonunda 2015’te Tyson Fury’ye karşı kaybedince kemerleri bırakmak zorunda kaldı. Klitschko, Fury’nin kişisel sorunlarının onu tüm kemerleri bırakmaya zorlamasının ardından bir unvan kazanan Joshua’ya meydan okumak için Nisan 2017’de geri döndü.

Klitschko ESPN’e bu eğitim kampında yaptığı açıklamada, “Yaptıklarını yapmaya devam edecekse, kesinlikle şampiyon olacak,” dedi. “İnanılmaz bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Öğrenmesi gerekiyor, ama bu olacak. İyi bir teknik ve iyi bir amatör geçmişe sahip, önemli olan bu .”

Joshua, Ağustos ayında yaptığı karşılaşmadan sonra “Her zaman temas halindeydik, bu yüzden Wladimir her zaman numarama sahipti ” dedi. “Ona bir Cumartesi sabahı mesaj attım ve bana kendi ipuçlarını ve bakış açısını verdi.

Klitschko vs Joshua Özet için tıkla