Daniel Dubois, Cumartesi günkü rövanştan önce Anthony Joshua ve Andy Ruiz Jr arasındaki mücadele için açıklamalarda bulundu.

 Joshua, Haziran ayında kaybettiği WBO, WBA (Süper) ve IBF unvanlarını tekrar kazanmak için Ruiz Jr’den intikam almayı hedefliyor.

Ruiz Jr’ın yenilgisi, Joshua’nın profesyonel kariyerinin ilk kaybıydı. AJ için bir sonun başlangıcı ilan eden pek çok taraftarı oldu. Ve tartışmaya Joshua’yı antreman maçında yere yıktığı idda edilen Dubois de katıldı. AJ’nin Ruiz Jr ile olan ilk karşılaşmasından zihinsel olarak kurtulabileceğine inanmıyor.

Joshua eski Joshua olacak mı? Bilmiyorum. Göreceğiz, ”diyor Dubois, Suudi Arabistan’daki rövanş için.

Frank Warren, önümüzdeki 12 ay içinde Dubois için bir dünya şampiyonluğu karşılaşması hedefliyor ve WBC şampiyonu Deontay Wilder olası bir eşleşme.

Daniel Dubois

Wilder geçtiğimiz ay Luis Ortiz’e karşı olan kariyerini 41. nakavtını elde etti. Dubois bu nakavtın tahmin edilebilir bir performans olduğunu vurguladı. Ondan beklenmeyen bir şey değildi. İlk seferden daha hızlı olacağını düşündüm. Birisini yere düşürdüğünüzde, ikinci kez bunu yapmak daha kolaydır. Kendisini bir dünya şampiyonu olarak kanıtladı, dedi.