WBC orta sıklet şampiyonu Jermall Charlo, eski IBO 168-lb şampiyonu Chris Eubank Jr.’ın, kendisiyle karşılaşmaya çalıştığını söyledi. Eubank Jr. (28-2, 21 KOs) yenilgisiz Charlo’ya (29-0, 21 KOs) WBC kemeri için meydan okumak istiyor.

İki boksör de 7 Aralık Cumartesi gecesi farklı rakiplerle New York Brooklyn’deki Barclays Center’da ringe çıkacak. 29 yaşındaki Charlo, WBC 160 lb unvanını ikinci kez 5. sıradaki WBC Dennis Hogan’a (28-2-1, 7 KOs) karşı savunurken, Eubank Jr ise Matt Korobov ile mücadele edecek 2 karşılaşmada 12 raundluk.

“Evet. Onu konuşurken ve söylediği her şeyi söylerken görüyorum, ”dedi Charlo, Eubank Jr hakkında“ Önemli değil. Benimle ya da daha büyük biriyle kavga etmek için kendisi konuşmak istedi, çünkü zamanı tükeniyor. Benzini bittiği gibi, zamanı tükenecek ve siz bunu bilmeden önce, tam karşısında olacağım, ”dedi Charlo.

Charlo ve Korobov

Eubank Jr.’ın Charlo’nun karşısına çıkmaktan bahsetmesi için henüz erken, çünkü Korobov’u geçeceğinin garantisi yok. Bu Eubank Jr. için zorlu bir mücadele olacak ve kaybedebilir. Korobov tartışmalı bir kararla 12 Aralık’ta Brooklyn’da Charlo’ya karşı puanla kaybetmişti.