WBC şampiyonu Wilder, 22 Şubat’taki rövanşda Tyson Fury ile karşılaşacak, Joshua ise yeni aldığı IBF, WBA ve WBO unvanlarını geçen hafta müzakereler için görüştüğü Kubrat Pulev veya Oleksandr Usyk’e karşı koruyacak.

Ancak Joshua’nın dikkati zaten Wilder’da ve Sky Sports News’e şunları söyledi: “Toplantılarımız oldu. Usyk’in yöneticisiyle aynı toplantı, daha sonra Wilder ile maçı sağlamlaştırmak için potansiyel olarak bir teklif sunmak için başka bir toplantı yaptık.

“Herkes Wilder’in kazanmasını istiyor, çünkü benimle karşılaşacak bu herkesin görmek istediği şey. Wilder’in sağ eli çok iyi, benim de solum çok iyi. Harika bir boks maçı olacak.

“Bu konuda bir toplantı yaptık. Büyük bir potansiyele sahip. Wilder ve Fury ‘nin yıl sonuna doğru üçüncü bir maç yapacağını duydum.

Joshua Fury hakkında şunları söyledi: “Charles Martin’in beni yeneceğine dair bahse girer, Joseph Parker’a beni yeneceğine dair bahse girer! Fury boş konuşan bir adam. Telefonda Conor McGregor ile konuştuğunu mu söyledi? Zaten bunun yalan olduğunu McGregor geçtiğimiz günlerde açıkladı.

“Fury’yi destekliyorum çünkü 2 İngiliz boksörün mücadelesini hayranların kapılarının önünde izleyebildiklerini hayal edin. İngiltere’de burada olmayı çok isterim.”

“Ağır siklet bölümünde herkes meydan okumaya açıktır, bu yüzden ilk seferinde olmasa bile, gelecekte biri benimle karşılaşacak.

Joshua Usyk ile ilgili: “Biz iş demek istiyoruz. En iyisi ile karşılaşmak istiyoruz. O toplantılara gidiyorum.

“Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi kruvazör boksörü ve onunla rekabet etmek istiyorum o şimdi ağır siklette dedi USYK için. İnsanlar ‘o bir kruvazör ağırlığı’ diyor ama Evander Holyfield’ın ne yaptığına bakın, O olağanüstü bir savaşçı.

Bir sonraki maçının Tottenham Hotspur Stadyumu’nda İngiltere’ye gelip gelmeyeceği sorulan Joshua, “Neden olmasın. Harika bir fırsat. Tottenham’a gitme fırsatına sahip olmak bir nimettir.”