Eğitmen Johnathon Banks, Deontay Wilder’in Wladimir Klitschko tarafından yıllar önce yapılan sparring sırasında ASLA nakavt olmadığını söylüyor. Banks 6’7 er Wilder’ın bir kez Klitschko tarafından düşürüldüğünü söylüyor, ancak bu ters bir yumruktan başka birşey değildi.

İngiliz ağır siklet Dillian Whyte, bu ayın başlarında eski IBF / WBA / WBO şampiyonu Klitschko’nun Wilder’ı yere düşürdüğünü ve yerden kalkamadığını iddia etmişti.

Wilder ve Wladimir arasındaki sparring, muhtemelen Kasım 2014’te Kubrat Pulev’e karşı unvan savunmasından kısa bir süre önce gerçekleşti.

Whyte’nin hafızası hatalı mı yoksa Wilder’ı kötü göstermek için bir nedeni mi var? Whyte, Dünya Boks Konseyi’nde uzun süre 1. sırada yer almasına rağmen Wilder’la karşılaşamaması kendisine acı vermiş gibi görünüyor.

Whyte’yi Wilder için zorunlu hale getirmemeyi seçen WBC’ydi. Bu Wilder’ın sorumlu olduğu bir şey değil.

Whyte, Wilder ve Fury 2 galibini istiyor diyor Hearn

Hearn Matchroom Boxing, “Dün [Joshua eğitmeni] Rob McCracken ve Freddy ile bir toplantı yaptım” dedi. “Siklete bakalım. Kiminle savaşmak istiyoruz? Kubrat Pulev’in bir zorunlu olduğunu biliyoruz ve Oleksandr Usyk başka bir zorunlu rakip. [Whyte] Wilder ve Fury kazananı istiyor.

“Her şey olabilir, ama biliyorum ve inanıyorum sanırım Dillian da buna inanıyor,” dedi Hearn. “AJ Dillian ile karşılaşmak istiyor ve Dillian’ın AJ ile karşılaşmak istediğini biliyorum. Bu destansı bir mücadele olurdu.

Hearn, Whyte ve Joshua arasındaki 2015’de olan maçı hatırlayarak “Bugün ilk maçtan bahsediyorduk,” dedi. “İlk basın konferansını hatırlıyorum, ikiniz arasında çok ürpertici bir enerji vardı ve şimdi ikiniz aynı anda aynı yerde geliştiniz,” dedi Hearn.

Dillian Whyte’nin Joshua Hakkında Söyledikleri

Whyte ve Joshua hakkında “Her zaman böyle bir düşmanlığa sahip olacağız” dedi. “Havalı olabiliriz. Yolda bayıldığını görürsem arabamı durduracağım ve ona yardım edeceğim, ama kavga edersek, ona acımayacağım. Ben kötü bir insan değilim ve yardım etmeyi severim. Ama benim yolumda olursan, sana acımayacağım. Ben ipek hiçbir şey giymiyorum, ama Joshua giyer, ”dedi Whyte.