Callum Smith, 2020’deki bir sonraki maçında Canelo Alvarez’e karşı büyük bir maç olmasını beklerken kariyerini boşa harcamayacağını söyledi.

WBA Süper Dünya süper orta siklet şampiyonu Smith (27-0, 19 KOs), Canelo’nun onunla karşılaşmaya dair hiç bir inanca sahip olmadığını, çünkü daha kısa olan Meksikalı yıldız için kendisiyle maç yapmanın kötü olacağını söylüyor.

Callum: Canelo maçını beklemeyeceğim

Callum, Boxing Social’a yaptığı açıklamada “Herkes Canelo bir sonraki rakibi için Billy Joe Saunders’ı konuşuyor” dedi. “Sosyal medyadaki kelime bu. Ben oturup hiç bir zaman olmayacak bir maç için kariyerimi boşa harcamam.

Callum, Saunders-Plant-Benavidez’den birini istiyor.

Callum John Ryder için “Onun büyük şansı ve dünya şampiyonluğu fırsatıydı. Her zaman en iyi John Ryder’ı göreceğinizi söylemiştim. Beni oldukça zorladı.

“Devam ediyoruz,” dedi Callum Ryder’a bir rövanş vermeyeceğini açıkça belirterek. “Başka kimse yoksa ve başka büyük kavga yoksa [o zaman Ryder rövanş gerçekleşebilir]. Beni kemer birleştirme maçları veya büyük isimlerle karşılaşma düşüncesi gibi motive eden karşılaşmalar için boksun içindeyim. Bunlardan herhangi birini alamıyorsam, Ryder’a karşı tekrar maç yapabilirim.

Callum, “Billy Joe Saunders, Caleb Plant, David Benavidez veya Canelo Alvarez’den birini istiyorum” dedi. “Bunlar istediğim maçlar. Onlarla karşılaşamazsam başka büyük bir maç arayacağız.