Andre ‘SOG’ Ward, Saul Canelo Alvarez’in 2 Kasım’da WBO hafif şampiyonu Sergey Kovalev’in galibiyetinden sonra büyük bir star olmak istiyorsa Artur Beterbiev veya Dmitry Bivol’dan birisiyle maç yapması gerektiğini söyledi. Ward’a göre, hesaplanmış bir risk olan Kovalev’in aksine, Beterbiev, Canelo için aptalca bir risk olacaktır.

Beterbiev sahip olduğu baskıcı oyun stili ile Canelo’yu sıkıntıya sokacaktı. Beterbiev, Gennadiy Golovkin’in bir üst versiyonu gibidir. İçinde GGG’den daha büyük, daha güçlü ve daha iyi bir dövüşçü var. Beterbiev, GGG’den sonraki seviye bir savaşçıdır ve Canelo ona karşı neredeyse hiçbirşey yapamaz.

Beterbiev, son maçından sonra ‘Hakemlere ihtiyacım yok’ dedi. Beterbiev’in% 100 mükemmel nakavt oranıyla, Canelo’yla Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da en sevdiği mekanda savaşabilecek ve endişelenmeyecek biriydi.

Ward bu ay, Canelo ya da herhangi biriyle maç yaparak emekli olamayacağını açıkça belirtti. 34 yaşındaki eski dünya şampiyonu Ward söz konusu olduğunda, 2017 yılında boks kariyerini bitirdi ve geri dönme defterini tamamen kapatmış durumda.