IBF / WBA / WBO dünya ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 kOs), bugünkü Riyadh’daki İngiliz ağır sikleti Anthony Joshua’ya (22-1, 21 KOs) karşı yapacağı rövanş için yaptığı genel çalışma sırasında hızlı ve güçlü görünüyordu.

Ruiz için nakavtlı bir galibiyet, Joshua’yı emekliliğe gönderebilir. Bu, Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn için gerçek bir korku hikayesi olurdu, Joshua tekrar kaybederse bile Matchroom Boxing’in devam edeceğini söyledi. Hearn, Joshua’nın emekli olmasıyla ilgili olarak kırıcı olur dedi. Matchroom Boxing’e katılmayacak kimse olmadığını işlerini bir şekilde yürüteceklerini ifade etti.

Joshua’nın kendini geliştirmesi Ruiz’i zorlayacak.

Joshua, Sky Sports News’e yaptığı açıklamada, “Yaptığım değişiklikler, Ruiz Jr’ın işini rövanşta zorlaştıracak” dedi. “Bu bir sprint değil bir maraton ve ben muzaffer olacağım. Asıl mesele her durumun üstesinden gelmek. ”

Joshua, “Ne kadar iyi olduğumu biliyorum” dedi. “Hayatımı boks yapmaya adadım, bu yüzden kazandığımda sürpriz olmaz. Sahip olduğum tek şey bu, ayaklarım da yere basıyor. Bunu yapabileceğimi biliyorum, ama bu 36 dakika içinde yapmakla ilgili. ”

Umarım, Joshua maçı sıkıcı yapmaz, çünkü birçok boks hayranı maçı izlemek için Suudi Arabistan’a gelerek çok para ödeyecek. Eğlendirilmek istiyorlar ve 12 raund boyunca kovalamaca istemiyorlar.