Eski ağır siklet şampiyonu Wladimir Klitschko, Anthony Joshua’nın bütün kemerleri birleştirmesini umuyor.

Joshua, IBF, IBO, WBA, WBO kemerlerini bir sonraki Kubrat Pulev’e karşı haziran ayında karşılaşması bekleniyor.

22 Şubat’ta MGM Grand’da WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder, unvanını Tyson Fury’ye karşı koruyacak. Maç, Aralık 2018’deki karşılaşmasının bir rövanşı ve ilk karşılaşma tartışmalı bir şekilde berabere bitti.

Joshua’ya medya tarafından Wilder-Fury rövanşının galibi ile karşılaşması için çok fazla baskı yapılacak.

Klitschko, 2017 yılında ringe geri döndü ve 90.000 bokssever Wembley Stadyumu’da maçı Joshua-Klitschko maçını seyretti. Joshua’ya karşı 11. raundda nakavtlı yenilgisinden birkaç ay sonra Klitschko boksu bıraktı.

Maçtan sonra Klitschko ve Joshua çok iyi arkadaş oldular. Joshua bile Klitschko’yu zaman zaman tavsiye almak için arıyor.

“Anthony orada, geri döndü, Ruiz’e karşı kaybetmesinden sonra ilk maçtan daha iyisini yaptı,” dedi Klitschko The Nationel’a.

“Yılın sonunda bütün kemerleri olan birleşik bir şampiyon olabilir, maçları heyecan verici. Joshua büyük bir atlet, büyük savaşçı, Olimpiyat şampiyonu. Rakip olmamıza rağmen onu arkadaş olarak adlandırmaktan gurur duyuyorum.

“Ve sanırım nihayetinde Joshua’nın tüm kemerleri birleştireceğini umuyorum. Bu nihai plan. Ama o zamana kadar, yolda bazı engeller olacak. Öyleyse geriye yaslanıp tadını çıkaralım.”