Wilder, ilk maçlarında iki kez Fury’yi düşürdü, ancak dirençli olan Fury ayakları üstünde maçı bitirmeyi başardı.

“Kalbinin derinliklerinde, gerçekten gergin olduğunu hissediyorum,” dedi Wilder Salı konferans görüşmesi sırasında. “İlk kez olanlardan çok, çok gergin olduğunu hissediyorum. Birisini yere düşürüp ona sarsıntı verdiğinizde bunu asla unutmaz. Bunu sana kimin yaptığını ve nasıl yaptığını asla unutma. Ve ikinci kez onunla ringe geri çıktığımızda, o anı tekrar aklına getirmesi stresli olmasına sebep olacak. Olmak zorunda. Kesinlikle gece uyuyamazsınız ve neden kamera getirmediğini ve ekibiyle birlikte çok şey değiştirdiğini anlayabiliyorum. ”

İngiltereli boksör Fury (29-0-1, 20 KO), Ben Davison’dan ayrılarak Javan Steward ile anlaşması Wilder’ı (42-0-1, 41 KOs) şaşırttı.

Wilder, “Biliyor musun, antrenörünü değiştirmesi ve bu kadar açık ara farkla beni dövdüğünü söylerken bunu yapması ilginç. Ama durum böyle değil. Gerçeğin ne olduğunu o da biliyor ve bunu dört gözle bekliyorum.

“Yani, umarım o sözünün adamıdır, çünkü ben sözümün adamıyım. Ve 22 Şubat hepimiz için heyecan verici olmalı. Bilirsiniz, hayranlar bir gösteri bekliyor. Buradaki maç söz konusu olduğunda paralarının karşılığını alanlar onlar. Ben ve Tyson’ın ne yapacağını onlar zaten biliyorlar. Ringe giriyoruz ve sonuna kadar savaşıyoruz. Ve 22 Şubat’ta yapacağımız şey de bu. ”

31 yaşındaki Fury, 34 yaşındaki Wilder’ı 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da ESPN / FOX Görüntüleme Başına Ödeme ile yayınlanacak. Türkiye’de saat farkından dolayı canlı olarak 23 Şubat pazar sabahı 8:00 den itibaren başlaması bekleniyor.