Top rakın patronu Bob Arum, Deontay Wilder ve Tyson Fury rövanşıyla ilgili basın toplantısına ihtiyaç duymamıştı. Şimdi önümüzdeki Pazartesi günü mücadele için bir basın toplantısı düzenlenecek..

Arum, mücadelenin 2 milyon PPV satın alınacağını tahmin ediyor. Bunlar büyük sayılar, ancak boks hayranlarının dikkatini çekmeye yardımcı olmak için basın turları olmadan gerçekçi değil.

Arum kısa süre önce, 22 Şubat’ta Wilder-Fury 2 rövanşını pazarlamak için çok şehirli basın konferanslarına veya basın turuna gerek olmadığını söyledi, ancak şimdi fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. 13 Ocak Pazartesi günü Los Angeles, California’da bir basın toplantısı düzenlenecek.

Wilder-Fury basın toplantısı hayranları etkilemek için yeterli olmayabilir

Wilder vs.Fury 2 için sadece bir basın toplantısı yapılacaksa, taraftarların bu maçla ilgilenmesi için yeterli olmayabilir. Wilder yeteri kadar basına açıklama yapmıyor ve Fury, sıcak bir küvette oturarak kendini gösteren tuhaf, rahatsız edici Instagram gönderileri paylaşıyor. Gerçekten anlamsız şeyler bu maçın tanıtımı adına neredeyse hiç bir şey yok.

Arum geçtiğimiz günlerde, iki boksörün de çok fazla tanındığını Wilder vs. Fury rövanşı için bir basın turuna gerek olmadığını söyledi. Milyonlarca taraftarın Fury ve Wilder maçından bahsettiğini ve bunun yeterli olacağını zannetti.

Arum’un hareketini anlamadığını söyleyen Matchroom Boxing’den Eddie Hearn bunun tartışmalı bir karar olduğunu söyledi. Hearn, Wilder vs. Fury rövanşından sorumlu kişi olsaydı kesinlikle basın toplantıları yapacağını söyledi.

Deontay Wilder De La Hoya’yı Etkiliyor

“Wilder’ı seviyorum. Heyecan verici, Amerikalı, renkli, gösterişli ve ne yapacağını biliyor. ”De La Hoya Fighthype’a WBC ağır siklet şampiyonu Wilder hakkında söyledi. “Kesinlikle, onu ilk dünya şampiyonluğuna götürdüm.

De La Hoya, “Deontay’ın bizden ayrılması ve başka bir yere gitmiş olması nedeniyle aramızda bir küslük yok” dedi. “Ona en iyisini diliyorum ve ağır siklet için heyecan verici bir adam. Harika bir mücadele olacak. Tyson Fury’nin arkasında harika bir hikaye var.

“Hareket etme şeklini ve açlığını seviyorum. Benim adamım Deontay Wilder ”dedi De La Hoya.

Oscar De La Hoya, on yıl önce Deontay Wilder’a sahipti ve yedi yıl sonra profesyonel olarak hızlı bir şekilde dünya şampiyonu oldu.

Wilder muhtemelen daha önce bir dünya unvanını ele geçirebilirdi. Organizatörleri onu Matchroom’un Anthony Joshua ile yaptığı gibi hemen bir unvanda kullanmadılar. Yine de Wilder, bir dünya şampiyonluğunu kazanmak için ilk günden itibaren yumruk gücüne sahipti.

Eğitmen Jackson Konuşuyor

“Maçı bir ay önce izledim. Fury dövüşü kazandı, ”dedi eğitmen John David Jackson, Wilder vs.Fury maçında Fighthype’a. “raundlarda onu 8-4 önde gördüm. Nakdownlar boşluğu kapattı. Mesele şu ki, Wilder’ın bu yumrukları atmasına Fury izin verdi.

Jackson, “Wilder hakkında bir şey, kendisine ve gücüne inanıyor” dedi. “Bunu sevdim. O yürüyebilir ve konuşabilir. Çok daha iyi olabilirdi, ”dedi Jackson Wilder’ın yeteneği üzerine.

Eğitmen John David Jackson, Wilder’in maçta Fury’yi yenmesi için oyununda sadece birkaç küçük değişiklik yapması gerektiğini düşünüyor. Fury’nin Aralık 2018’deki ilk maçta olduğu gibi savaşacağına inanıyor, çünkü değişmesine gerek yok.

Jackson, Fury’nin (29-0-1, 20 KOs) son kez Deontay’a karşı zaferi hak ettiğini düşünüyor, bu yüzden hiçbir şeyi değiştirmesine gerek yok. Değişmesi gereken Wilder, çünkü Fury’nin zayıf vuruşlarla puanları toplamasına izin veremez.

Deontay rövanşta çok daha iyisini yapabilir

Jackson, Wilder hakkında “Umarım bunu yanlış almaz ya da kızmaz, çünkü gerçekte olduğundan çok daha iyi olabilir” dedi. “O bir yok edici gibi gücüyle çok daha iyi olabilir. Bazı boksörler bulundukları yerde kalırlar ve daha iyi olmaya çalışmazlar.

Jackson, “Wilder’ı nakavt etmeye çalışmak aptalca olurdu” dedi. “Wilder sadece oyun planını biraz değiştirmeli. Ringi iyi okuması ve Fury’nin devreye girmesini sağlamalı.

Wilder, Fury’nin her yöne hareket etmesini takip etmek için çok yavaştı. Rövanşta, Wilder’ın Fury’yi şaşırtmak için en hızlı şekilde gücünü göstermesi gerekecek.

Jackson, Fury’nin 12. raundda ayağa kalktığında şaşırdım

“Ayağa kalktığında şok oldum. Ayağa kalktı, ”dedi Jackson, Fury’nin Deontay tarafından düşürüldükten sonra 12. raundda. “Eminim kendisini şok etmişti. Bu maç Wilder’ın ne yaptığına bağlı. Fury’nin ne yapacağını biliyorsun. Sürekli haraket edecek ve puan toplamaya çalışacak.

Jackson, “Wilder’ı yere indirmeye çalışırsa başını belaya sokar, çünkü savunmasız olacaktır,” dedi Jackson Fury hakkında. “Dolayısıyla bu maç Wilder’in ne yaptığına ve nasıl yaklaştığına bağlı.

Jackson Wilder’a karşı Fury 2 rövanşında. “Kimin en iyi savaşçı veya daha iyi boksör olduğunu göreceğiz. Şu anda, 1. ve 2. sıradalar, ”dedi Jackson.

Birçok insan Fury’nin 12. raundda yıkılmasından sonra kalktığını görünce şok oldu, kötü durumdaydı. Hakem 5’e kadar sayarken hareket etmeden bilinçsiz bir şekilde yatıyordu ve birden ayağa kalktı.

Joshua, Ruiz’i yenmek için en iyisini yaptı

“Kazanmak için yapması gerekeni yaptı,” dedi Jackson, Ruiz Jr. ile yaptığı rövanşında yenilgisinde. “Ve onu alçakgönüllü bir şekilde dövdü.

“Yapması gerekeni yaptı,” dedi Jackson Joshua’nın Ruiz’e karşı olumsuz performansı hakkında konuşarak. “Bu sadece baskın bir performans değildi. O, “Ben en iyi ağır sikletim” diye kanıtlamak için hâkim olması gereken şekilde hakim değildi. ”Dedi.

Anthony Joshua’nın 7 Aralık’taki rövanşlarında Andy Ruiz Jr.’ı yenme çabası, Jackson’ın onu bölümdeki # 1 veya # 2 ağır siklet olarak görmesi için yeterli değildi.