Andy Ruiz Jr., 7 Aralık’ta Diriyah, Suudi Arabistan’da İngiliz boksör Anthony Joshua’ya karşı yenilgisinden 1 aydan fazla zaman geçti.

Andy’nin geri dönüp dönmeyeceğini sorgulayan çok sayıda boks hayranı olsa da, Oscar De La Hoya ona inanıyor. De La Hoya, Ruiz Jr.’ın (33-2, 20 KOs) geri döneceğini söylüyor. Oscar, fazla kiloları olan Ruiz’i gördüğünde şok olduğunu, ancak yine de bu kayıptan geri dönebileceğine inanıyor.

“Ruiz bir dövüşçü ve hiç bir sorunu yok ”diyor Oscar De La Hoya, Fighthype’a, Andy Ruiz’in geri dönüp dönemeyeceği konusunda.

“Bu tür bir maç bekliyordum ve Joshua’nun onu uzak tutmasını, mesafesini kullanmasını ve zekasını kullanmasını bekledim ”dedi. De La Hoya, “Tam olarak yaptığı buydu ve ağır sikletin en iyisi olmasa da , en iyilerinden biri olduğunu kanıtladı” dedi.

Ruiz Jr. 2019 yılındaki maçlarından çok para kazandı ve açıkça herkesin yapmak isteyeceği her şeyi yapıyor. Celebritynetworth’a göre, Joshua ile yapılan 2 karşılaşmadan, Ruiz’in yaklaşık 10 milyon dolar kazancı olduğu belirtiliyor. Bu herkes için çok para ve Andy’nin zengin ve ünlü olmasına alışması biraz zaman alabilir.