Ağır siklet boksör Dillian Whyte, son basın toplantısında Deontay Wilder ve Tyson Fury arasında geçen tartışmalara inanmıyor.

Wilder, WBC dünya şampiyonluk kemerini Cumartesi gecesi Las Vegas’taki MGM Grand’da Fury’ye karşı savunacak.

WBC’nin geçici unvanına sahip olan Whyte, Wilder-Fury kazananı ile maç yapma hakkına sahip

Whyte, iki boksör arasındaki görüntülerin ilgi çekmek için olduğunu düşünüyor.

Wilder ve Fury’nin, birkaç dakika boyunca düşmanca yüz yüze getirilmelerinin planlandığını söylüyor.

Ancak, herhangi bir tartışma çıkabileceği için Nevada Eyalet Atletizm Komisyonu, iki boksörün Cuma günkü tartısında karşı karşıya gelmesini yasakladı.

“Deontay Wilder iyi bir çocuk, o kötü bir adam değil, o sadece kötü bir aktör,” dedi Whyte. “O bir gangster değil, ne kadar taklidini yaparsa yapsın. Masanın üzerinde bol miktarda yiyecek bulunan sevgi dolu bir ailede yetiştirilen birilerinin oğludur.

“Beni yanlış anlamayın, yumruk atabilir ve biraz boks yapabilir, ama hepsi bu. Ondan korkmuyorum. Deontay Wilder’ı çok uzun zamandır kovaladım. En iyi boksörlerle karşılaşıp kariyerimi hep riske attım, çünkü onunla gerçekten karşılaşmak ve ona ciddi bir hasar vermek istiyorum.

“Bu bir şakaydı. Gerçek olsaydı ve birbirinden nefret eden iki adam olsaydı, aralarında güvenlik olurdu. Bu bir pandomimdi. Gerçekten acınasıydı. Deontay Wilder beni böyle itmiş olsaydı, orada büyük bir kavga olurdu.