LAS VEGAS – Tyson Fury ve Deontay Wilder, rövanşları için Cuma günü çıktıkları tartıda ilk maçlarına göre daha ağırlardı.

Wilder, Nevada Eyalet Atletizm Komisyonu’nun MGM Grand Garden Arena’daki tartıya adım attığında kariyerindeki en yüksek ağırlığıydı (104 kg). Wilder’ın, ilk maçları öncesi Los Angeles’taki Staples Center’da Fury ile karşılaşmasından önceki gün Kasım 2008’deki profesyonel kariyerinden bu yana en düşük ağırlığı olan sadece 96.3 kilo ağırlığındaydı.

Fury Cuma günü 123.8 kilo ağırlığındaydı, ilk maçlarındanki ağırlığı ise 116 kg.

NSAC’ın genel müdürü Bob Bennett, Wilder ve Fury’nin, birbirlerini ittikleri ve Çarşamba günü MGM Grand’daki son basın toplantısının başlangıcında olaylara neden olduklarından, geleneksel bir yüzleşmeye katılmalarını engelledi. Bunun yerine birbirlerine karşı güvenli bir mesafeden alay ettiler.

Fury (29-0-1, 20 KOs) Wilder (42-0-1, 41 KOs) arasındaki ikinci maç, ESPN / FOX Sports tarafından yayınlanacak (HD’de 79,99 ABD doları). Wilder, beş yıl önce MGM Grand Garden Arena’da 12 raund sonunda Bermane Stiverne’yi yenerek kazandığı WBC unvanının 11. savunmasını yapacak.

Deontay Wilder Ve Tyson Fury Rövanşı Türkiye’de Hangi Kanalda

HD de izlemek isteyenler için 80 dolar fiyat biçilen maç Dmax tarafından ücretsiz ve canlı bir şekilde pazar sabahı 8:00’Den itibaren yayınlanacak.