Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Lennox Lewis, Deontay Wilder’ı gezegendeki en iyi ağır siklet olarak değerlendiriyor.

Cumartesi gecesi Las Vegas’taki MGM Grand’da Deontay Wilder, WBC dünya ağır şampiyonluğunu Tyson Fury’ye karşı savunacak.

Lewis, Fury’yi dünyanın en iyi ikinci ağır sikleti olarak görüyor; IBF, IBO, WBA, WBO dünya şampiyonu Anthony Joshua üçüncü sırada yer alıyor.

Elbette Joshua ve destekçisi Eddie Hearn, Wilder veya Fury’yi en üst sırada tutan herkesle aynı fikirde değil.

Joshua, dört kemerin sahibi olarak ve kariyerinde birkaç önemli kazanca kendisini en iyi boksör olarak görüyor. Joshua, geçen yılın başlarında en iyisi olarak görülüyordu, ancak Haziran 2019’da Andy Ruiz’e karşı kaybetti. Joshua, Aralık ayında Ruiz’e karşı 12 raund sonunda kemerleri geri almayı başardı.

Lewis Sports News’e verdiği demeçte, “Şu anda en iyi olan boksör son iki maçında çok iyi göründüğü için Deontay.”

“Bu adamların her ikisi de [Wilder ve Fury] bir numara ve iki numara.”

Lewis, Wilder-Fury kazananının tüm ağır siklet kemerlerini birleştirmek için yakın zamanda Joshua ile karşılaşması gerektiğine inanıyor. En son Lewis ağır siklette tartışmasız bir şampiyon olmuştu.

“Bu gerçekleşmesi gereken bir maç,” dedi Lewis.

“Herkesin istediği bütün kemerleri elinde tutan bir boksör, bu yüzden kazananın Joshua’yla ne zaman maç yapacağını bekleyip görmemiz gerek.”