Dillian Whyte, eski dünya şampiyonu Andy Ruiz’in önümüzdeki aylarda potansiyel bir maç teklifini kabul etmesini umuyor ancak bu maçın olabileceğinden şüpheli.

Whyte geçen ay Suudi Arabistan’da deneyimli boksör Mariusz Wach’a karşı kazandı.

Bu haftanın başlarında Ruiz, Meksikalı ağır sikleti geçen Haziran ayında ağır siklet boks tarihinin en büyük başarılarından birine götüren antrenörü Manny Robles ile yollarını ayırdı.

Ancak bu galibiyetten sonra Ruiz iki ay boyunca partiler katıldı. Tekrar maç yapmak için eğitime çok geç başladı. İkinci karşılaşmada çok yavaştı ve Joshua tarafından kolayca yenilgiye uğratılmıştı.

Organizatör Eddie Hearn, Whyte adına, Ruiz’e büyük bir teklifte bulundu.

“Andy Ruiz’e bir teklif yaptık, ancak çikolata şu anda onun için boks yapmaktan daha önemli. Bakalım,” diyor Whyte, Give Me Sport’a göre.

Ruiz’in şu anda bir antrenörü olmadığı ve tek taraflı bir kayıp yaşadığı göz önüne alındığında, bir sonraki rakibinin Whyte olması pek muhtemel değildir. Whyte’nin ringe Nisan veya Mayıs aylarında dönmesi bekleniyor.

Ruiz’in önümüzdeki haftalarda antrenör Teddy Atlas ile görüşmesi planlanıyor. Atlas, Mike Tyson, Michael Moorer, Alexander Povetkin, Michael Grant ve Shannon Briggs gibi boksörler yetiştirmişti.