Demetrius Andrade, 30 Ocak Perşembe günü Miami’deki Island Gardens’taki Meridian’da İrlandalı Luke Keeler’a karşı WBO Dünya Orta Siklet unvanını savunmaya çalışacak.
 
Andrade (28-0 17 KOs), Ekim 2018’de Boston’da Walter Kautondokwa’ya karşı boşta olan ünvanı ele geçirdi ve ardından Artur Akavov’u yenmeyi başardı. Ocak 2019’da New York’ta ve daha sonra memleketi Providence, RI’da Maciej Sulecki’ye karşı bir raund bile vermeden maçı rahat bir şekilde kazanarak dikkat çekti.
 
Canelo Alvarez, Gennady Golovkin ve Jermall Charlo gibi şampiyonlarla karşılaşmak isteyen Andrade’ye meydan okuyan Keeler (17-2-1 5 KOs) Andrade’nin kendisiyle karşılaşarak hata yaptığını söylüyor.

“Luke’a zamanı geldiğinde kredi vereceğim, insanların benimle oraya girmesini sağlamak zor ve bu onun ilk Dünya şampiyonluk karşılaşması, bu yüzden onun iyi bir şekilde mücadele etmesini bekliyorum.

“Olimpiyatlara gittim ve bana daha büyük bir platform yok, ama burası da büyük bir sahne, ona hayatının yenilgisini tattıracağım. Benimle ücretsiz olarak savaşacağını söyledi, bu parayı almak istemediğini söyleyebilirim çünkü bu çekimler kolay değil! Harekete geçmek ve kendimi harika bir şekle sokmaya hazırlamak için çok heyecanlıyım.

“Bana ne getirilirse getirilsin, çalışma ahlakım ve hazırlığım sayesinde, herhangi bir fırtınayı havalandırabilir, ayarlayabilir, inmek ve rahatlamak için ihtiyaç duyduğum şeyleri yapabilirim, çünkü bunu çok uzun zamandır yapıyorum ve sahip olduğum birçok şey var.