Kısa süre önce Fury’nin antrenörlüğünü yapmaya başlayan SugarHill Steward, Detroit’teki ünlü Kronk Spor Salonu’da Fury’nin nakavt gücüne sahip olabilecek kadar fazla çalıştığını ve Las Vegas’taki MGM Grand’da Deontay Wilder’ı süpriz yapabileceğine inanıyor.

Steward, ona yumruk gücü vereceğiz. Bu bir Kronk sırrı. Kronk Spor Salonu’nda çalışanlar nakavt gücüne sahip oluyor, ”dedi Steward. “Daha çok yönlü bir boksör olmak istiyor ve bende bu yüzden göreve getirildim… Yumruk almamak onun en büyük özelliklerinden biri. Boks sanatı vurmak ve vurulmamakla ilgilidir. ”

Steward, Fury’nin hayatında ilk kez şapka ile antrenman yaptığını söyledi. Otto Wallin’e karşı yapılan son maçından sonra sağ gözünün üstüne 47 dikiş atılmıştı Fury bu bölgeyi korumak istiyor. Herhangi bir hasar almasını ve yaranın tekrar açılmasını önlemek ve böylece oyunun durmamasını sağlayacak.

Steward, “İki boksörinde birbirlerini korkutmaya çalışmasına ihtiyacı olmayacak ” dedi. “Birbirlerinden korkmuyorlar. Onlar dünyadaki 2 seçkin boksör ve ne yapacaklarını biliyorlar… Şimdi mutlu bir yerde görünüyor. Spor salonunda kalmak ve eğitimde yeterince çalışmak.

Steward, Fury’nin maça hazırlanmadığı zamanlarda bile sürekli eğitim alarak zihinsel olarak maça hazırlandığını ve sağlık problemi yaşamamak için çok titiz davrandığını söylüyor.

Steward ayrıca, Fury ile yakın zamanda kurduğu birliğin çoktan garip sohbetlere yol açtığını belirtti. Bir spor psikoloğundan Fury’nin zihinsel olarak nasıl eğitileceği konusunda eğitilmesi için birisini tutmayacaklarını söyledi.

Steward, “Boksörümü eğitmeme yardım etmek için bir terapiste ihtiyacım yok,” dedi. “Boksörümün kafasında olmak da işimin bir parçası. Onu neyin güldürdüğünü ve neyin üzdüğünü biliyorum. ”