IBF, WBO, IBO, WBA ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, son haftalarda yaptıkları sert sözlere rağmen, halen WBC şampiyonu Deontay Wilder ile tekrar maç yapacak olan Tyson Fury’yi destekliyor.

Fury, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Wilder’la karşılaşacak.

Bu sefer Fury, ilk maçta olduğundan çok daha iyi bir fiziksel durumda. Ayrıca, bu ayın başlarında Ben Davison ile yollarını ayırma kararı ile yeni bir köşesi var. Şeref Salonu eğitmeni Emanuel Steward’ın yeğeni olan Amerikalı eğitmen SugarHill Steward’la çalışmaya devam ediyor.

İngiltere için Joshua, Fury’nin zaferle dönmesini umuyor.

“Bence Fury kazanacak. Bence ikinci kez gitmesine izin vermeyeceğini düşünüyorum. İnsanlar Fury’nin ilk maçı kazandığını söylüyor. Kim bilir? Umarım Fury bu sefer daha iyi durumdadır, “dedi Joshua IFL TV’ye.

“Oyun planını uygulaması ve sağ elden kurtulması şartıyla, muzaffer olabilir. İlk kez bunu yapmaya çok yaklaştı, o kesinlikle inatçı bir adam.

 “Umarım Tyson kazanır çünkü bu maçı yapmanın daha kolay olacağını düşünüyorum,” diye ekledi. “Frank Warren ile birlikte ve ben Fury ile anlaşmanın daha kolay olacağını düşünüyorum.”