Tony Bellew, Oleksandr Usyk’nin ağır siklette çok başarılı olacağına inanıyor.

Ancak, ağır sikletteki en iyi üç boksörden ikisini yenmesini beklemiyor. WBC şampiyonu Tyson Fury ve WBA, IBO, IBF, WBO şampiyonu Anthony Joshua.

Usyk, tüm yarı ağır siklet kemerlerini 2018’de birleştirdi ve daha sonra ağır siklete yükseldi.

2018 sonbaharında Bellew, Usyk tarafından nakavt edildi. Bellew’in kariyerinin son maçıydı ve Usyk için son yarı ağır siklet maçıydı.

Şu anda Usyk, WBO tarafından Joshua’ya zorunlu rakip ilan edildi.

Usyk belirlenecek yeni bir tarihte Derek Chisora ​​ile karşılaşması planlanıyor.

Bellew, “Usyk’in mükemmel bir savaşçı” dedi.

“İnsanlar bana her zaman ağır siklette başarılı olacak mı diye soruyorlar, hadi şimdi başlayalım. Sanırım iki kişi hariç bütün ağır sikletleri yenebilir. ”

“AJ’yi yenecek kadar büyük olduğunu ve Tyson Fury’yi yenecek kadar büyük olduğunu düşünmüyorum. Onu yenebilecek tek şey boyut. Beni yanlış anlamayın, AJ ile karşılaşırken saldırgan olacağını düşünüyorum, ama sonra Joshua ona karşı ritmini yakalayacak. Tyson Fury söz konusu olduğunda, ona hiç yaklaşma şansı vermez. Fury çok iri bir boksör.”

Fury daha önce Usyk ile karşılaşmak için ilgilenmediğini söylemişti.

“Hayır. Usyk listede yok, isimsiz, kimse ilgilenmiyor ve para kazanmaya çalışıyor. ”dedi Fury IFL TV’ye.

“Öyleyse onunla ne için savaşmak isterdim? O küçük bir yarı ağır siklet boksör, yabancı, iyi İngilizce bilmiyor ve kimse gerçekten onunla ilgilenmiyor, hiçbir şey ayarlamıyor. İnsanların ilgilendiği şey büyük maçlar ve o yeterince büyük bir isim değil. ”