Robert Helenius son yıllarda birkaç kez Anthony Joshua ile antrenman yapma fırsatı buldu.

Helenius, Joshua ile karşılaşmak için fırsat bulursa deneyimli ağır siklet, on yıl önce kendisinden beklenenlere şu anda ulaşacağından emin.

“Joshua ile maç yaparsam bu Finlandiya’dan yeni bir dünya şampiyonu çıkacağı anlamına gelir ,” dedi Helenius.

36 yaşındaki Helenius (30-3, 19 KO), geçen ay New York’ta dördüncü raundda teknik nakavtla yenilgisiz Adam Kownacki’yi (20-1, 15 KOs) yenmeyi başardı. Bu etkileyici zafer Helenius’u sonunda WBA, WBO, IBF ve IBO şampiyonalarına sahip olan Joshua’ya (23-1, 21 KO) meydan okuma pozisyonuna getirdi.

“Bence bu gerçekten ilginç bir mücadele olacak,” dedi Helenius. “Benim için iyi olur. Onunla fikir alışverişlerinde bulundum, bu yüzden onu biraz tanıyorum. O iyi biri. Ama kemer için yolumda bir engel, bu yüzden onu indirmem gerekiyor. ”

Helenius’un yöneticisi Markus Sundman, “Zamanı geldiğinde, WBA federasyonunun doğru olanı yapacağını ve Robert Helenius’u Anthony Joshua’ya zorunlu rakip olarak ilan edeceğini düşünüyorum” dedi. “Kownacki’yi devirerek Amerika’daki hayranlarını şok etti ve Joshua’yı yendikten sonra dünyanın dört bir yanındaki hayranları şok edecek.”

Helenius, İngiltere’nin herhangi bir yerinde Joshua’yı üzeceğinden hala emin.

“Başlangıçta yuhalama ve benzeri şeyler olacak. Ve sonra, maç devam ettikçe, herkes çok sessiz olacak. ”