Birkaç gün önce eski ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz’in babası Andrés Ruiz ve tecrubeli Meksikalı antrenör Eddy Reynoso arasında bir görüşme yapıldı.

Konuşmaları olumlu geçti ve Ruiz Eylül ayında ringe geri döndüğünde yepyeni bir köşesi olacak gibi görünüyor.

“Birkaç gün önce toplantıda çok iyi bir kimyamız vardı, Eddy’nin düşünce tarzını seviyorum. Sanırım Andy’yi eğitmek için onunla çalışacağız,” dedi Ruiz’in babası.

“Eddy ile birçok değişiklik olacak, çok disiplinli, çok enerjik bir koç, yaptığı işe adanmış ve aynı zamanda harika bir insan. Canelo Alvarez’i çok iyi yerlere taşımış birinden bahsediyoruz bence onunla birlikte çalışmak en iyisi. “

“Chris Arreola düşünülüyor, Adam Kownacki’den de bahsedildi, ama o çoktan kaybetti. İlk önce Arreola ile maç yapacağız ve sonra kim olursa olsun, Tyson Fury, Anthony Joshua ile olabilir. Eddy onu eğitip iyi hazırladığında, herkesi net olarak yeneceğini ve geri döneceğini göreceksiniz. Yeniden dünya şampiyonu olacak “dedi.

Ruiz, dört dünya şampiyonluğunu Aralık ayında Suudi Arabistan’da Anthony Joshua’ya 12 raund sonunda puanla yenildi. Daha sonra Ruiz, antrenör Manny Robles ile yollarını ayırdı.

Ruiz, Haziran 2019’da Joshua’ya karşı kazanmasının ardından iki ay boyunca partilere katıldığını itiraf etti.

“Disipline ihtiyacı var, oğlum bunu biliyor, hepimiz biliyoruz, bu değişiklikle Reynoso ile daha disiplinli bir savaşçı olacak. Dedi Ruiz Sr.