Ağır siklet boksör Dillian Whyte, birleşik şampiyon Anthony Joshua’nın kafasına vurulduğunda dengesinin bozulduğunu belirtiyor.

Geçmişteki birkaç maçını inceledikten sonra Whyte, rakipler başının yan tarafına yükseldiğinde Joshua’nın kararsız hale geldiğini ve sendelediğini fark etti.

Haziran 2019’da Joshua, IBF, WBA, WBO, IBO dünya şampiyonluklarını dört kez yere düştüğü maçta Andy Ruiz tarafından 7. raundda teknik nakavtla mağlup edildi.

Whyte Matchroom Boxing’e verdiği demeçte, Joshua’nın harika bir boksör olduğunu savunmasının olmadığını bilin dedi.

“Başının sağ tarafına vurulacağında savunma yapamıyor. Ona başının yanından vurursan gider, bir denge sorunu var ya da her neyse. “

Joshua, Suudi Arabistan’daki Aralık ayında on iki raund sonunda Ruiz’e karşı puanla galip gelerek kemerleri geri alabildi.

Whyte, Joshua’nın ilk kez Ruiz’i hafife aldığını hissetti.

Whyte, “Ayrıca, Ruiz’i hafife aldılar, bazen rakibi umursamıyorsun,” dedi.

“Çevresindeki ekibi, bazı genç adamlar muhtemelen onu gaza getirdi. Ruiz iyi yaptı ama daha sonrada Joshua tam olarak yapması gereken şeyi yaptı, Ruiz onu üçüncü bir maçta karşılaşmaya davet ediyor ama bu maçın yapılma şansı yok. “

Whyte 2015 Aralık ayında Joshua ile karşı karşıya geldi ve yedinci raundda nakavt oldu. Joshua’yı ilk raundlarda şaşırttı.

Whyte 4 Temmuz’da eski dünya şampiyonu Alexander Povetkin’e karşı ringe çıkacak.