Eski WBO dünya ağır siklet şampiyonu Joseph Parker, Dillian Whyte ile bir rövanş maçında tekrar karşılaşmak istiyor.

İki boksör 2018’de Londra’daki O2 Arena’da kapıştı.

Parker, Whyte’ye 12 raund sonunda puanla kaybetti.

Parker son raundlarda çok iyiydi Whyte’yi 12. raundda düşürdü. Whyte çok zor ayakta maçı tamamlayabildi, zil sesi Whyte’nin kariyerini kurtardı.

Whyte’nin eski WBA şampiyonu Alexander Povetkin’e karşı 4 Temmuz’da geri dönmesi planlanıyor ancak şu anda devam eden koronavirus pandemisi nedeniyle dövüşün daha da ileri bir tarihte yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

Whyte, WBC’nin geçici şampiyonu, onu tam şampiyon Tyson Fury ve rakibi Deontay Wilder arasındaki üçüncü maçın kazananıyla maç yapma fırsatı veriyor.

Parker, fırsat kendisine verilirse intikam alabileceğine inanıyor.

Parker, “Harika bir ilk maç yaptık, o gün daha iyi olan bir adamdı, ama onu yenebileceğime inanıyorum.”

“Dünya şampiyonu olmak istediğini biliyorum ama başka hiç kimse onunla karşılaşmak istemiyorsa, hep buradayım, hep hevesliyim ve her zaman hazırım. Bu yüzden bir rövanş isterdim.”

“Bu zamanlarda evde kapalı kalmak kızlarımla, eşimle ilişki kurmam için bana zaman verdi, ama aynı zamanda kendim olmama ve eğlenmeme de zaman verdi.”

“Büyümekten utanıyordum ama boksla ve birçok insanla konuşarak ve basın toplantıları yaparak, bana içimde güven verdi ve dışarı çıkıp kendim olmak için bana güven verdi. bu noktada boks hayatımın bir parçası olduğu için mutluyum.”