Eski süper orta siklet şampiyonu ve Sky Sports yorumcusu Carl Froch, ikisinin on yıl önce ringde karşılaşması durumunda Joe Calzaghe‘yi yeneceğinden emin.

Calzaghe, 2009’da yenilgisiz bir kariyerle bokstan emekli olurken, Froch 2014’te emekli oldu. Calzaghe emekli olmadan önce kariyerinin son 2 maçında Roy Jones Jr ve maçtan önce asla beyaz bir adama kaybetmem diyen Bernard Hopkins’i yenmeyi başardı.

Kariyerinin büyük zirvelerine ulaşmadan önce, Froch agresif bir şekilde Calzaghe’yle maç yapmaya çalıştı. O zaman, Calzaghe’nin Froch’la karşılaşmak gibi bir ilgisi yoktu.

Froch, Calzaghe’nin ilk kariyer yenilgisini yaşamamak için kendisiyle karşılaşmadığını iddia ediyor.

“Birçok kez söyledim, sanırım onu ​​nakavt ederdim. Bence onun için çok fazla olurdum, “dedi Froch Talk Sport’a.

“Birkaç kez düştü New York’ta birlikte antrenman yaptığım Mısırlı bir adam olan Kabary Salem tarafından düşürüldü ve Calzaghe’nin sert yumruk atmadığını, sorun olmadığını söyledi.”

“Birisi bana karşı sert yumruk atmazsa, mesafeyi kapatırım ve sonra yakın mesafeden kombinasyon yapmaya çalışırım. Asla bilemeyeceğiz, değil mi? Ama Joe Calzaghe’yi yenmek için kendimi avantajlı görüyorum ve Canelo’ya karşı da kendimi avantajlı görüyorum.”

“Canelo Alvarez’le karşılaşsaydım, nakavt edilebileceğimi sanmıyorum. Onu puanla geride bırakabilirim, sanırım onun için çok büyüküm. Sadece benim mesafeme ulaşmak onun için büyük sorun olurdu.”