Terence Crawford, Canelo Alvarez’in Gennadiy Golovkin ve Sergey Kovalev’e karşı galibiyetinden çok etkilenmedi. Aslında, Crawford, Canelo’nun GGG ile ilk karşılaşmasını 2017’de kaybetmesi gerektiğine inandığını ve 2018’deki rövanş mücadelesinde beraberlik olabileceğini söyledi.

Canelo’nun Kovalev’e karşı verdiği mücadele hakkında“Canelo kaybediyor,” dedi Crawford. “Herkes Kovalev’in yorulduğunu biliyor. Kovalev nedir? O sattı. İnsanlar Canelo’yu GGG 3’e karşı görmek istiyor, çünkü herkes GGG’nin ilk karşılaşmayı kazandığını biliyor. İkinci Canelo ve Golovkin karşılaşmasıyla ​​ilgili düşüncelerini sorulduğunda beraberlik olabilirdi, ”dedi Crawford

“Canelo daha önce bir kereden fazla nakavt edilmiş bir adamla savaştı. Daha önce kaybetmiş bir adam [Kovalev] ile savaştı. Ben ise yenilgisiz boksörler ile dövüşüyorum. ”Dedi.

“Her zaman ona bakıyorum, henüz benimle savaşmadı. Bu tarz boksörler başkalarına karşı çok iyi görünebilirler, ama sonra benim seviyemdeki bir rakiple savaşırlar ve tamamen farklı görünürler dedi.” Crawford.

Crawford, Egidijus Kavaliauskas hakkında “İki kez Olimpiyatlara katıldığını biliyorum, gerçekten güçlü vurabiliyor ve ringde ne yaptığını çok iyi biliyor” dedi. Crawford, “Onu yenmek zorundayım yeteneklerini ve ne yapmam gerektiğini biliyorum”