Boks eleştirmeni Teddy Atlas, geçtiğimiz Cumartesi gecesi aşırı kilolu Andy Ruiz Jr.’ galibiyetinde Anthony Joshua’dan gördüklerinden o kadar da etkilenmedi. Atlas, Joshua’nın saldırgan ve aslan görünümlü nakavt sanatçısından, her zaman Ruiz’e karşı “kırılgan görünen” bir boksöre dönüşmesi ile şaşkına döndü.

Ruiz’in üçleme karşılaşması için hala şansı var
“128 kiloluk bir adamı dövüyordu, ancak yalnızca görevini yapıyordu,” Ruiz, yeterince hazırlanmamıştı.

“Hala bir şans var,” dedi Teddy, Ruiz ile muhtemelen Joshua ile üçüncü bir maça çıkabilir. “Kimle savaşacaklar? Onlar [Team Joshua] sadece kontrol ettikleri adamlarla, Hearn’ün kontrol ettiği ve DAZN’in kontrol ettiği kişilerle karşılaşacaklar. Bir anlaşma yapamayacak kadar büyük olmadıkça, başka bir şirketle savaşmayacaklar, ”dedi Atlas.

Atlas, Joshua için “O anlarda hayatta kalmak için yapması gerekeni yaptı. Tuttu, tuttu ve hayatta kaldı, ama kırılganlık gösterdiği yerler vardı. ”

“Eğer Joshua hayranıysanız, olmasını istediğiniz adam bence bu değil“ Boom! ”Demek istedim, gerçekten. Kendisi olacağını düşündüğünüz adam [Joshua] değil, geri dönüp kendini yeniden keşfettiği ve özellikle zihinsel tarafında yapması gereken şeyi yaptığı için ona zaman verin ”dedi Atlas.

Altas Joshua hakkında “Klitschko’ya karşı yerden kalktığında, yumruklara dayanabilen bir Joshua vardı” dedi. “Ruiz her yaklaşınca gördüm.Bir kırılganlık vardı, bunu daha önce hissetmediniz. Daha önce bu kusurun olduğunu bilmiyordunuz.