Bob Arum’un 2020 yılı için Terence Crawford için büyük fikirleri var ve onu Shawn Porter veya Canelo Alvarez’e karşı hazırlayabileceğini düşünüyor.

Arum, Meksikalı yıldızın kendisini 72.5 kiloya kadar düşürdüğü takdirde, Crawford’unda 72.5 kiloya çıkarak Canelo ile karşılaşabilecek. Canelo’ya karşı bir karşılaşma ayarlanmazsa Crawford kendi sikletinde kalacak. Çünkü Canelo ile maç yapması ciddi bir para kazanması demek Canelo olmazsa üst siklete çıkmanın bir faydası yok.

“Terence başka bir ünvan için dövüşmek istiyorsa, bunu 69 kilo veya belki 72.5 kilo değerinde ağırlıkta düzenleyerek ayarlayacağız. Canelo 72.5 kiloya inebilirse, bu çok büyük bir mücadele olur”dedi Arum.

Bu, boks hayranlarının izlemesi için ilginç olacak bir mücadele, ancak olması mümkün görünmüyor. Canelo, Crawford’la karşılaşmakla hiç ilgilenmediğini dile getirdi ve Golovkin’e karşı 3. maçtan daha fazla ilgi çekmeyecek bir karşılaşma. Bu nedenle, Canelo 72.5 kiloya geri dönerse Golovkin ile karşılaşır ve Crawford ile karşılaşma niyetinin olmadığını zaten belirtmişti.

Crawford, Çarşamba günü erken saatlerde 72.5 kiloya çıkacağını söylediğinde şaka yaptığını söyledi, ancak organizatörü Arum bu ağırlık sınıfında dövüşmesi konusunda ciddi. Crawford ise 72.5 kiloda dövüşmek konusunda ciddi değil, çünkü Canelo ve Gennadiy Golovkin’e karşı iyi para kazanabilir ancak Crawford’un sağlığı açısından siklet yükseltmesi tehlikeli.

Crawford bu cumartesi ESPN’de yayınlanacak maçta Kavaliauskas ile karşılaşacak.