Mayweather 43 yaşında ve emekliliğe alışmış gibi görünüyor. Boksun en büyük yıldızlarından biri tekrar ringe çıkmaya karar verirse 30 yaşındaki Spence’ı potansiyel bir rakip olarak görmüyor. Bunu karşılık Spence, Mayweather’ı yeneceğinden emindir.

Showtime’ın YouTube kanallarında Salı günü yayınlanan bir bölümde Spence, “Yüzde yüze odaklandım, sanırım Floyd’u yeneceğim” dedi.

“Floyd için zihinsel olarak zor,” dedi Spence. “Zihinsel açıdan çok zor. Bilirsiniz, onu hırpalardım, ring zekamı çok iyi kullanırdım. Birçok insan Oscar De La Hoya yeteneklerini Floyd’a karşı çok daha fazla kullanmalıydı diyor. Jabımı kullanırdım, kombinasyonlar yapardım, vücuda ve sonra kafayı çalışardım.”

“Yani, bedene ve sonra kafaya çalışardım ve sonra onu fiziksel olarak yıpratmaya çalışırdım çünkü zihinsel olarak parçalanmadığını biliyorum. Tıpkı Shawn Porter gibi o sert boksörlerden biri gibi. Onu zihinsel olarak asla parçalamayamazsın. ”

Mayweather, 12 traundluk mücadelesinde Oscar De La Hoya’yı yendiğinde 30 yaşındaydı. Mayweather Mayıs 2007’de Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da onu yendiğinde De La Hoya 34 yaşındaydı.