WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak destekçisi Frank Warren, ekibinin Deontay Wilder’e para ödenip kenara çekilme söylentisini reddetti.

Fury, yıl sonunda sözleşmedeki madde nedeniyle Wilder ile karşılaşmak zorunda.

Ancak, birleşik şampiyon Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, Joshua ve Fury arasında bir hesaplaşmanın yolunu açmak için Wilder’a para önermenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor.

Warren, Fury ve Wilder üçüncü maçının planlandığı gibi olmasını istiyor.

Şubat ayında Fury, Wilder’ı iki kez düşürdü ve 7. raundda maçı teknik nakavtla kazanarak WBC dünya şampiyonu oldu.

Warren, punching.tv’den Gary Newbon’a “Wilder’a herhangi bir para teklif etmedik” dedi. “Wilder veya ekibine herhangi bir teklif yapılmadı. Şu anda tamamlanması gereken bir sözleşme var. Ekim veya Kasım ayına kadar bu maçın olacağını sanmıyorum.”

Joshua’nın Kubrat Pulev’e karşı zorunlu savunmasının üstesinden gelmesini bekleyen Warren’ın aklında Joshua ve Fury kemer birleştirme maçı var.

“Umarım olur. İngiliz sporu ve İngiliz boksu uğruna,” dedi Warren.”Bu herkesin görmek istediği bir şey. Bunun olduğunu görmek istiyorum.”

“Tyson’ın Deontay Wilder’a çok güzel dayak attığını düşünüyorum ve bunu iki kez kanıtlandı. Anthony Joshua’nın da sonu aynı olacak bence Tyson onu da dövecek”