(EKİM 17) NEW YORK – Salita Promotions, yenilgisiz iki dünya şampiyonu Claressa Shields, Çarşamba akşamı düzenlenen 40. Yıl Kadınlar Salute etkinliğinde Kadınlar Spor Vakfı tarafından 2019 Yılın Bireysel Sporcusu seçtildi

Kadın sporlarının en büyük gecesi olarak kabul edilen ve New York’taki Cipriani Wall Street’te düzenlenen Sporda Kadınlara Karşı Salute, hep birlikte topluca gençlere rol modelleri olarak hizmet veren oyun değiştiren sporcuların ve spor ve yaşamdaki ilham verici liderlerin başarılarını onurlandırıyor.

24 yaşındaki Shields iki kez Olimpiyat Altın Madalyası ve dünyadaki mevcut tartışmasız orta siklet şampiyonunun yanı sıra, Flint, Michigan’daki memleketini de aynı zamanda temsil ediyor.

Shields , aynı zamanda Yılın Takım Sporcusu Ödülü’nü kazanan, iki kez Dünya Kupası şampiyonu, Olimpiyat altın madalyası ve FIFA 2019 Yılın Oyuncusu Megan Rapinoe ile Wilma Rudolph Courage Ödülü kazanan iki ödül alan prestijli bir honore grubu arasındaydı. Dünya Kupası en çok gol atan, erkek ya da kadın, Marta Vieira da Silva.

Salita Promosyonlar Başkanı Dmitriy Salita, “En içten hakettiğin bir ödülü topladığın için içtenlikle tebrik ediyorum” dedi. “Claressa’nın hikayesi, herhangi bir engelin üstesinden gelmek için sıkı çalışmanın ve bağlılığın kanıtıdır. Dünya çapında kadınlar ve kızlar için bir süperstar atlet ve rol modeli. Tarih oluşturma kariyerinin bir parçası olmamı sağladığı için gurur duyuyorum. Bu ödül sadece Claressa için değil, bir bütün olarak boks sporu için de özel. ”

Bayan Spor Vakfı, kadın tenisçisi Büyük Billie Jean King tarafından kuruldu ve sporun gücü ile her kız ve kadındaki olanakların kilidini açmak, kadın sporcuları savunmak ve kadınları korumak için çalışan programları ve insanları savunmak için var.