Aragon Garcia: Daha ince görünen Andy Ruiz Jr., eski birleşik ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’ya karşı yapacağı 7 Aralık rövanşına yıkıcı delici gücünü korurken daha iyi bir el hızı görülüyor.

IBF / WBA / WBO şampiyonu Ruiz Jr. (33-1, 22 KOs), Suudi Arabistan’daki Joshua rövanş için 10 kilo daha hafif mücadele etmeyi planladığını, çünkü İngilizlerin ağır hareketleri nedeniyle 12 raund boyunca Joshuanın sorun yaşayacağını düşünüyor.Ruiz, Joshua’nın kilo verdiğini fark etti ve bunu kendisine karşı hareketli olacağının açık bir işareti olarak görüyor.

Boks organizatörü Eddie Hearn, Joshua’nın Ruiz ile rövanşını kaybederse ne yapacağını şimdi düşünmeye başlamalı. WBA ‘normal’ ağır siklet şampiyonu Manuel Charr’ın peşinden gitmekle Joshua’yı başka bir yöne götürmesi gerekebilir, çünkü onu Ruiz’e karşı 3. kez maç yapması aptalca olurdu.

California, San Diego’daki bir basın toplantısında Ruiz, el hızını ve hareket kabiliyetini arttırdı. Ruiz kesinlikle 1 Haziran’da Joshua’yı New York’taki Madison Square Garden’da kazandığı galibiyetinden daha iyi görünüyor.