Geçen hafta Golden Boy Promosyonlar CEO’su Oscar De La Hoya’nın küresel koronavirüsü pandemisine karşı devam eden mücadelede 250.000 dolar bağışladığı ortaya çıktı.

De La Hoya, hastaneler, tıbbi tesisler ve diğer ilk yardım ekipleri gibi ihtiyaç sahiplerine para bağışlayarak başkalarınında bu bağışa katılmalarını istiyor.

“Son dokuz gün yaklaşık 250.000 şınav çektik ve her şınav için bir dolar bağışladık,” dedi De La Hoya TMZ Sports’a. “Öyleyse neden bunu yapmıyoruz, akranlarımıza, arkadaşlarımıza, iş liderlerimize, politikacılarımıza veya iş ve spor yöneticilerine meydan okuyalım ve para bağışlayalım, farkındalık yaratalım.

“Neden şınav çekmek için herkese meydan okumuyoruz, yaptığınız her şınav bir dolar bağışlıyor. Beş şınav yaparsanız, beş dolar bağışlayın. On şınav yaparsan, on dolar bağışla. Milyonlarca ve milyonlarca insanın bunu yaptığını düşünün, çok sayıda insana, özellikle de bu hastanelerde bize yardım eden insanlara çok yardımcı olabiliriz. ”

“Çılgınca bağışlar yapmanıza gerek yok, ancak Amerika’nın da para bağışlamaya başlaması için farkındalık yaratabilirsiniz.”

De La Hoya’nın bağış yapmaya çağırdığı en büyük rakiplerinden Floyd Mayweather Jr.

“Örneğin Floyd’la eşleşelim,” dedi De La Hoya. “Ya da seni itme yarışmasına davet ediyorum. Kim kazanırsa, daha fazla para bağışlamanız gerekir. Hadi yapalım, insanlara yardım edelim. ”

Kendi tanıtım şirketini de yöneten Mayweather, Mayıs 2007’de De La Hoya’ya karşı 12 raund sonunda puanla galip ayrıldı.

İlk buluşmalarından bu yana, iki emekli boksör yıllar boyunca birbirlerine karşı çok sert ifadeler kullandı.