Eddie Hearn gelecekte Anthony Joshua ve Andy Ruiz Jr. arasındaki olası olası bir üçüncü maçı işaret ediyor. Joshua’nın (23-1, 21 KOs) yakında kendisine karşı maç yapmaya istekli olduğu rakipler tükenecek ve Ruiz (33-2, 22 KOs) AJ için çekici bir seçenek olacak.

Joshua ve Ruiz birer kez kazandı ve ikisi arasında daha iyi boksörün kim olduğunu göstermek için üçüncü maça ihtiyaçları var. 30 yaşındaki Ruiz, Joshua’yı Haziran 2019’da New York’taki Madison Square Garden’da ilk maçında nakavt etti.

Ruiz geçen Aralık ayında Joshua’ya karşı rövanş maçında puanla kaybetti.

Joshua için Fighthub’a konuşan Hearn, “Suudi Arabistan Joshua’nın her maçının orada olmasını istiyor. ”dedi Hearn.

“Herkese karşı savaşacak ve muhtemelen kazanmaya devam ederse Ruiz hala ortalıktaysa bir noktada Ruiz ile üçüncü bir maçta karşılaşacaklar. Ruiz’in ne yapacağını kim bilebilir? Çok para kazandı. Belki gün batımına doğru yola çıkar. ”

Ruiz her yerde röportajlar verdi, parti yaptı ve çok az antrenman yaptı. Tüm bu olağan dışı faaliyetler, Ruiz’in Joshua’ya karşı unvanını düzgün bir şekilde savunmasını engelledi.

Ruiz Jr. Kazansaydı Kilo Hakkında Eleştirilmeyecekti

Hearn, “Eğitim sırasında hiç Ruiz’in ayrıldığını düşünmüyorum,” dedi. “Aslında yapması gereken AJ’nin yaptığı şeydi. AJ’nin 1 Haziran için bir sürü mazereti vardı. Onlardan hiç bahsetmedi, değil mi? Ancak Ruiz, “Bunu ben yaptım, ben yaptım” dedi. Söylemesi gereken şuydu, “Daha iyi adam tarafından dövüldüm. Geri döneceğim. Tebrikler. ”

“Ruiz’in daha ağır ringe çıktığından değil, Joshua farklı bir dövüş stili ortaya koydu. ”

“AJ bu maçta yere düşüp bayılsaydı, kimse bundan bahsetmezdi. ‘Andy Ruiz bir katil’ demişlerdi ama oyun planı buydu. Joshua kendisini altı ay boyunca bu maça adayan bir adamdı ve Ruiz sekiz hafta boyunca kendini bu maça adayan bir adamdı ”dedi.