Geçen yıl WBO hafif-ağır siklet unvanını kazanmak için Sergey Kovalev’in karşısına çıkıp kaybeden 28 yaşındaki Antony Yarde, babasının koronovirüsü bulaşmadan önce herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığını söyledi.

“Hala şoktayım ama belki bu insanların evde kalmasına yardımcı olabilir” diye yazdı. “Babam dün bu virüsten öldü ve sağlık sorunları yoktu. ”

“Ne kadar çok insan dışarı çıkar ve birbirine karışırsa bu virüs o kadar uzun sürer ve o kadar çok yayılır. Ben doktor değilim ama evde kalırsanız ona yakalanma ya da geçirme olasılığınızın düşük olduğunu biliyorum. Cidden riske değmez. ”

Yarde, önümüzdeki ay Lyndon Arthur ile karşılaşacaktı, ancak mücadele 11 Temmuz’a ertelendi.

Birleşik Krallık’ta koronavirüsünden ölenlerin sayısı dün 1.228’e ulaştı ve dünya çapında ölen insan sayısı 30.000’i geçti.

Yarde’nin destekçisi Frank Warren “Koronavirüsü hepimizi etkileyen bir konudur, ancak bu bireysel kayıpları daha az trajik yapmaz. İnsanların, hükümetlerin tavsiyelerini ciddiye almaları gerekiyor ve Anthony’nin söylediklerini dinlemelerini umuyoruz, böylece başkalarının acılarını en aza indirebiliriz. ”