Eski WBO ağır siklet şampiyonu Joseph Parker Oleksandr Usyk ile karşılaşmak için bir fırsat istiyor.

Usyk ağır siklette ikinci kez Chisora ile Mayıs ayında karşılaşacak ancak devam eden koronavirüsü pandemisi nedeniyle daha sonraki bir tarihe ertelenebilir.

Tartışmasız bir yarı ağır siklet şampiyonu olan Usyk, geçen Ekim ayında ağır sikletteki ilk maçında Chazz Witherspoon’u nakavt ederek yaptı. Usyk, ağır sikletteki ilk maçında çok etkileyici değildi.

Parker Sports’a “Bence becerilerini ağır siklette sergilemeye devam edecek. İnsanlar ağır sikletteki ilk maçı yüzünden Usyk’yi eleştirebilirler. Daha öğreneceği çok şey var ” dedi.

“Onun izlediğimiz en iyi hali değildi ve herkesin beklediği muhteşem performans değildi. Ama ağır siklete alıştığında bütün kemerleri tehtit eden biri haline gelecek. Usyk istediğim bir rakip Ben Usyk, Chisora, Whyte, Ruiz Jr, Joshua, herkesle savaşacağım. “

Parker için başka bir seçenek de yenilgisiz vatandaşı Junior Fa. Amatör kariyerlerinde dört kez karşılaştılar, iki boksör de iki galibiyet aldı.

Parker, “Yeni Zelanda’da büyük bir mücadele olurdu.” Dedi. “Şartları kabul ederse ve çok fazla para istemiyorlarsa, bu gerçekleşebilecek bir maç. Sadece destekçilerin onayına ihtiyacımız var. Eğer hepimiz için mantıklı bir maç olursa, o zaman bunu yapacağız”

Koronavirüsü pandemisi devam ederken, Parker’ın ringe ne zaman döneceği belli değil. Formda kalmak ve kendine rakip düşünmekle meşgul.